Begović sa Chelsea gostovao Rapidu u Beču

Danas su u Beču prijateljskom utakmicom Rapid i Chelsea otvorili novi Allianz stadion.

Rapid je uz sjajnu podršku domaćih navijača stigao do pobjede nad timom Chelsea rezultatom 2:0.

Joelinton je u osmoj minuti utakmice savladao Begovića za vodstvo domaćih od 1:0, da bi Correa u 83. minuti postavio konačnih 2:0.

Bh. reprezentativac Srđan Grahovac je odigrao svih 90 minuta u redovima Rapida i pružio sasvim solidnu partiju. Grahovac će meč pamtiti i po jednom duelu sa Diegom Costom. Grahovac je nešto grublje startovao na Costu, a ovaj odmah ušao u fizički i verbalni sukob. Grahovac je iz duela izašao bez konflikta, kao pravi profesionalac.

Istu minutažu imao je i prvi golman naše reprezentacije Asmir Begović u redovima Chelsea.

Meč je sa klupe za rezerve u redovima Chelsea posmatrao 23-godišnji golman Matej Delač koji je nedavno, kako smo pisali, istakao da u budućnosti želi igrati za BiH.