Golovima Benjamina Hadžić, bh. kadeti pobijedili vršnjake iz Ukrajine

U susretu trećeg kola grupe B Europskog prvenstva za igrače do 17 godina, kadetska reprezentacija BiH savladala je Ukrajinu rezultatom 2:1.

Nažalost, naši momci su ostali bez plasmana u četvrtfinale, ali su na svom debitantskom nastupu na Euru došli do prve pobjede.

Bh. selekcija je povela golom Benjamina Hadžića u 38. minuti, da bi isti igrač udvostručio prednost u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Počasni gol za Ukrajince postigao je Kulakov u 69. minuti utakmice.

Za našu selekciju igrali su: Dujmović, Resić, Velić, Mirić, Vuletić, Kovač, Čeliković, Smajić (od 73. minute Šabanadžović), Vladić (od 54. minute Nedim Hadžić), Dadić (od 80. minute Beširević) i Benjamin Hadžić.

U drugom meču naše grupe, Njemačka je ubjedljivo savladala Austriju sa 4:0.

Njemačka je osvojila prvo mjesto sa sedam bodova, Austrija je završila drugoplasirana sa šest.

Selekcije Njemačke i Austrije izborile su plasman u četvrtfinale, dok su Bosna i Hercegovina te Ukrajina završile nastup na Euru.