Esmir Bajraktarević (19) je sinoć debitovao za A selekciju BiH protiv Nizozemske (2:5) u meču Lige Nacija i pokazao zbog čega je trenutno jedan od najtalentovanijih igrača u SAD-u.

Bajraktarević je na teren ušao u 68. minuti, a pet minuta kasnije je odlično asistirao Edinu Džeki za gol.

Nekoliko minuta kasnije Esmir je sjajno “izradio” bivšeg napadača Man. Uniteda Weghorsta.

Naš ofanzivac mu je provukao loptu kroz noge, a napadač Nizozemske ga je zaustavio faulom.

Inače, Bajraktarević je nakon utakmice kazao da mu je drago što je asistirao u debiju.

Bilo je veoma dobro. Drago mi je što sam asistirao Džeki. Rezultat nije bio kakav smo željeli, ali bit će bolje. “Kad uđem želim igrati svoju igru, da pokažem nešto novo i da pomognem timu da pobijedi utakmicu. To mi je bitno.

Novi Zmaj je bio oduševljen podrškom navijača BiH u Eindhovenu.

“Hvala svima na podršci. Kad sam ušao nikada u životu nisam osjetio nešto ovako. Kad sam vidio navijače kako skaču, to je bilo nešto posebno.”

BiH narednu utakmicu u Ligi Nacija igra 10. septembra protiv Mađarske u Budimpešti.