Edin Džeko (38) nastavio je sa fantastičnim igrama u novoj sezoni i stigao do sedmog gola u dresu turskog Fenerbahcea.

Fener je večeras u okviru trećeg kola turske Superlige pobijedio u gostima Rizespor sa 5:0, a Džeko je bio strijelac jednog gola.

Dijamant je sa kapitenskom trakom predvodio Fener, a pogodio je u 53. minuti utakmice.

Ovo mu je bio treći gol u ligi, dok je četiri pogotka zabio u kvalif. za Ligu Šampiona. Naš napadač je odigrao ukupno sedam mečeva u svim takmičenjima.

Edin je večeras igrao do 70. minute.

Trostruki strijelac u trijumfu Fenera bio je Fred, dok je Aliukov postigao autogol.

Za Rizespor je do 68. minute igrao Dal Varešanović (23).

Amir Hadžiahmetović (27) je ušao u igru u 61. minuti, dok Muhamed Buljubašić (20) nije dobio šansu za igru.

Fenerbahce je prvi na tabeli sa sedam bodova, dok Rize zauzima osmo mjesto sa četiri boda.

U narednom kolu Fenerbahce će dočekati Alanyu, a Rize će igrati protiv Kasimpase.