Hoffenheim je sa 3:2 pobijedio Kiel u prvom kolu Bundeslige. U danima prije utakmice za Hoffenheim je potpisao Haris Tabaković (30). Ranije je za Kiel potpisao Armin Gigović (22).

Nažalost nijedan nije upisao minutažu. Tabaković nije konkurisao za utakmicu, dok će Gigović još pričekati na debi u Bundesligi.

Sasvim očekivano s obzirom da su novajlije u Bundesligi.

Andrej Kramarić koji je za Hoffenheim igrao na poziciji koja se može opisati kao polušpic je dao tri gola na ovom meču. Ispred njega su počeli napadači Hložek i Bulter. Hložek je izašao nakon sat vremena igre, Bulter nešto kasnije. Jednu od ove dvije pozicije vrebaće naš Tabaković.

Sa druge strane Berhardsson i Machino su pogađali za goste. Konkurencija Gigoviću u sastavu Kiela prema poziciji su bili 33-godišnji Nijemac Holtby i 23-godišnji Norvežanin Knudsen. Odigrali su dobro po 80 minuta.

Kiel sljedeće kolo čeka Wolfsburg, a Hoffenheim ide Frankfurtu.

Uz ovaj dvojac u Bundesligi su i Ermedin Demirović (26) te Nikola Vasilj (28). Demirović je u prvom kolu postigao i prvi gol za Stuttgart koji je poražen 3:1 kod Freiburga.

Vasilj će danas od 17,30 sati braniti za St. Pauli protiv Heidenheima.