Sarajevo je u prvoj pripremnoj utakmici uoči starta nove sezone pobijedilo rumunsku momčad UTA Arad rezultatom 3:1.

Meč se igrao u Sloveniji, a rumunski prvoligaš je nakon prvog poluvremena imao prednost od 0:1.

Ipak, izabranici Zorana Zekića su u nastavku zabili tri gola i stigli do trijumfa.

Prvo je Čataković u 57. minuti poravnao na 1:1, da bi Beganović u 67. minuti pogodio za 2:1.

Treći gol za Sarajevo postigao je Anđušić iz penala u 79. minuti.

Sarajevo naredni prijateljski susret igra već sutra i to protiv ukrajinskog Shakhtara. Bordo tim će na pripremama u Sloveniji odmjeriti snage i sa Olimpijom iz Ljubljane i to 3. jula.

Podsjetimo, Sarajevo u prvom pretkolu kvalif. za Konf. ligu igra protiv kazahstanskog Aktobea.

Pobjednik dvomeča Sarajevo – Aktobe će u drugom pretkolu za protivnika imati slovačku Trnavu.