Engleska je večeras u Gelsenkirchenu u meču osmine finala EURO 2024 pobijedila Slovačku nakon produžetaka sa 2:1 i prošla u četvrtfinale.

Selekcija Slovačke je nakon prvog poluvremena imala zasluženo vodstvo, a strijelac je u 25. minuti bio Schranz.

Bio je ovo treći pogodak za krilnog napadača Slovačke na tekućem prvenstvu.

Foden je u 50. minuti zabio gol za Englesku, ali je glavni arbitar poništio pogodak zbog ofsajda.

I kada su svi očekivali kraj i prolaz Slovačke u četvrtfinale, uslijedila je prava drama u sudijskoj nadoknadi.

Bellingham je u 95. minuti zabio fantastičan gol makazicama za 1:1 i odveo meč u produžetke.

Već u drugoj minuti prvog produžetka Kane je matirao nemoćnog Dubravku za prednost Engleske od 2:1. Ispostaviće se da je to bio konačan rezultat večerašnjeg dvoboja.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Švicarske.

Engleska: Pickford, Trippier, Guehi, Stones, Walker, Mainoo, Rice, Bellingham, Foden, Saka i Kane.

Još su igrali Palmer, Eze, Toney, Konsa i Gallagher.

Slovačka: Dubravka, Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Haraslin, Strelec i Schranz.