Nakon Rumunije i Slovačka je danas napravila iznenađenje. Slovaci su u prvom kolu savladali Belgiju sa 1:0.

Slovačka je povela golom Schranza u sedmoj minuti. Prvo poluvrijeme su Slovaci dobro kontrolisali, a Belgija je imala jednu šansu preko Lukakua.

U drugom poluvremenu Belgija je bila opasnija. Bakayoko je imao zicer, Lukakuu su poništena dva gola nakon VAR-a.

Drugi gol poništen je zbog igranja rukom Opende, a korištena je nova tehnologija sa mikročipovima u lopti koji su detektovali dodir rukom na lopti.

Na kraju je ostalo 1:0 za Slovake.

Belgija: Casteels – Castagne, Debast, Faes, Carrasco – Onana, Mangala – Trossard, De Bruyne, Doku – Lukaku.

Još su igrali: Bakayoko, Tielemans, Lukebakio, Openda.

Slovačka: Dubravka – Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Schranz, Boženik, Haraslin.

Još su igrali: Strelec, Suslov, Duris, Obert

Rumunija je danas savladala Ukrajinu sa 3:0.

Rumunija i Slovačka imaju po tri boda u grupi E dok su Belgija i Ukrajina bez bodova.

U narednom kolu gledat ćemo utakmice Slovačke i Ukrajine te Belgije i Rumunije.