Mlada selekcija BiH još uvijek bez pobjede u kvalifikacijama

U utakmici petog kola grupe 9 kvalifikacija za Europsko prvenstvo, mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine gostovala je u Astani protiv Kazahstana i odigrala 0:0.

Najbolju šansu na utakmici imao je Armin Hodžić u 87. minuti, ali njegov udarac je zaustavljen na gol liniji.

Kazahstanci su od 81. minute igrali sa igračem manje, nakon što je Makayev zaradio crveni karton.

Za našu reprezentaciju igrali su:  Pirić, Memija, Saničanin, Jovičić, Redžić, Hadžiahmetović, Popović (od 90. minute Govedarica), Ćerimagić, Milošević (od 66. minute Gojak) i Hodžić.

Bh. selekcija se poslijet pet odigranih kola nalazi na posljednjem mjestu grupe 9 sa dva osvojena boda, dok je Kazahstan četvrti sa četiri osvojena boda.

Naredni meč bh. selekcija igra 2. septembra protiv Norveške na domaćem terenu.