Velež je u meču 28. kola Premijer lige BiH savladao Slogu Merdian sa 1:0 i približio se plasmanu u Europu.

Na tribinama stadiona “Rođeni” su bili i novi selektor Zmajeva Sergej Barbarez (52) i novi direktor reprezentacije Emir Spahić (43), a Velež je do pobjedonosnog gola stigao u prvom poluvremenu.

Strijelac je bio gruzijski ofanzivac Guliashvilli u 29. minuti meča.

Gosti su u 55. minuti postigli gol preko Veselinovića, ali je glavni sudija dosudio ofsajd poziciju i poništio pogodak.

Sloga Meridian je u 87. minuti pogodila i stativu.

Velež je trenutno treći na tabeli sa 49 bodova te ima sedam bodova više od četvrtog Sarajeva i osam od petoplasiranog Posušja.

Treće i četvrto mjesto garantuju nastup u kvalifikacijama za Konf. ligu.

Sloga Meridian, koja je doživjela peti uzastopni poraz u ligi, je šesta na tabeli sa 38 bodova.

U narednom kolu Velež igra derbi protiv Sarajeva, a Sloga Meridian dočekuje posljednjeplasiranu Zvijezdu 09.