Danas je u Hadžićima odigrano drugo kolo UEFA razvojnog turnira ženskih U16 selekcija, javlja zvanična stranica FS BiH.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Sloveniju rezultatom 3:1.

U prvom dijelu susreta, Slovenija je držala prednost sa 0:1, ali u drugom poluvremenu naša reprezentacija preokrenula je rezultat postigavši tri pogotka.

Tamara Vukelić je prva zatresla mrežu u 57. minuti, dok je Ana Jurić druga dva gola postigla u 71. minuti i u sudijskoj nadoknadi.

Za Bosnu i Hercegovinu su nastupile:

Ariana Hafizović, Marija Mihaela Maslać (57. Lamija Bjelica), Ana Dumančić, Ana Daničić (85. Jovana Filipović), Ana Jurić, Uma Hadžihajdarević (59. Emilia Halilhodžić), Hana Mešan (46. Marija Maksimović), Ivana Dumančić (46. Hana Karačić), Emma Dervišević (46. Tamara Vukelić), Petra Kurešević (46. Jelena Blagojević), Nađa Cerić (46. Amina Krpo).

U drugom susretu turnira Ukrajina je pobijedila Sjevernu Makedoniju sa 4:0.

BiH i Ukrajina imaju po 6 bodova nakon dva kola, dok su Sjeverna Makedonija i Slovenija bez bodova.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u trećem kolu sastat će se sa Ukrajinom 23. aprila u 10:00 sati, a istog dana u 12:00 na programu je meč Slovenija-Sjeverna Makedonija.