Sloga Meridian je danas u Modriči u susretu 25. kola Premijer lige BiH poražena od Željezničara rezultatom 0:3.

Ekipi Sloge je ovo bio tek drugi domaći poraz (prethodno izgubili od Borca), dok je Željo osvojio prve bodove u gostima u tekućoj sezoni.

Momčad Sloge je u 27. minuti imala veliku priliku za vodstvo.

Glavni sudija Gigović je pokazao na bijelu tačku, ali golman gostiju Muftić je odbranio penal najboljem igraču Sloge Vidiću.

Željezničar je do prednosti stigao u 47. minuti. Golman Sloge Meridian Trako je bez ikakve potrebe napustio svoj gol, izbio loptu glavom do Štilića na nekih 30-ak metara od gola, a veznjak Želje majstorski zabio za 0:1.

Pet minuta kasnije Plavi su postigli novi gol. Boljević je pogodio prečku, lopta se odbila na glavu Krpića koji također pogađa prečku, ali iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu.

Konačnih 0:3 postavlja Hiroš u 92. minuti.

Sloga Meridian je nakon ovog poraza peta na tabeli sa 38 bodova, dok je Željezničar na osmoj poziciji sa 26 osvojenih bodova.

U narednom kolu Sloga Meridian gostuje Borcu, a Željo će na Grbavici igrati najveći bh. derbi protiv Sarajeva.