U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv domaće Norveške rezultatom 2:2 u elitnim kvalifikacijama.

Kvalifikacioni turnir Norveške, Izraela, Crne Gore i BiH se igra u norveškom Skienu dva sata vožnje jugozapadno od Osla.

BiH je povela u 13. minuti autogolom Rostena.

Rezultat se nije mijenjao do 62. minute kada domaći preko Nypana dolaze do izjednačenja. Pad naše reprezentacije Norveška koristi pa već nakon tri minute dolazi do prekoreta preko Egelija 2:1.

Rezervista Muhamed Bejdić iz KSV Hessen Kassel poravnava na 2:2 u 90. minuti.

BiH: Mehić, Zrnić (Kozina 84.), Muharemović, Čelik, Mustafić, Hamzić, Puce (Bajkuša 84.), Beganović (Kovač 63.), Ljkuvac, Marčetić (Bejdić 79.), Čamber (Zahirović 63.)

Izabranici Dubravka Orlovića prethodno su izgubili od Izraela 0:2.

Sljedeći duel protiv Crne Gore

Sljedeću utakmicu BiH igra protiv Crne Gore 26. marta od 19,00 sati u norveškom Skienu na Odd stadionu.

Plasman na EURO izborit će samo pobjednik grupe, a BiH je nakon dva kola bez šansi za prvo mjesto.