Donosimo pregled najboljih 10 igrača Bosne i Hercegovine po ukupnom broju golova i asistencija ove sezone.

Tačnije na svim utakmicama koje su zvanične a odigrane od 1. jula 2023. do danas.

Edin Džeko je daleko najopasniji igrač po protivnike sa ukupnim rezultatom 27 – 23 gola i četiri asistencije.

Zanimljivo, čak četiri igrača sa ove liste nisu u reprezentaciji BiH. Dvojica svojom voljom – Višća i Kodro su se sami oprostili od nacionalnog tima, a dvojica vjerovatno zato što igraju u Premijer ligi BiH – Pantelić i Haskić.

Edin Višća37

BiH dočekuje Ukrajinu 21. marta u Zenici u polufinalu baraža za EURO 2024. Pobjeda nas vodi u finale protiv Izraela ili Islanda.

Na EURO 2024 u grupi nas čekaju Belgija, Rumunija i Slovačka. Utakmice bi igrali u Minhenu, Hamburgu i Stuttgartu.

Prvenstvo će 14. juna otvoriti domaćin Njemačka i Škotska.

U kvalifikacijama iza nas, od marta do novembra 2023., selektori su u reprezentaciju pozvali preko 40 igrača, od kojih je čak 37 dobilo minutažu. Najviše minuta na terenu imao je Amar Dedić koji je igrao čak 787 minuta u devet utakmica. Jedini je igrač koji je nastupio na devet mečeva. Osam mečeva igrali su Šehić, Demirović i Cimirot koji su sljedeći po minutaži.

Najmanje je igrao Ziljkić sa samo osam minuta u cijelim kvalifikacijama. Gojak, Mešanović, Duljević i Hankić nisu dobili ni minutu igre. Kao ni Tarik Muharemović koji je priključen u dva navrata iz U21 BiH.