Međusobni duel Spahića i Ibiševića

Posljednju utakmicu 25. kola Bundeslige večeras su u Hamburgu odigrali domaćih HSV protiv berlinske Herthe.

Ekipa Herthe je stigla u Hamburg sa nadom u pozitivan rezultat i nastavak serije pobjeda, no domaći su im priredili neugodno iznenađenje.

HSV je preko raspoloženog Nicolai Mullera stigao do pobjede rezultatom 2:0. Mreže su mirovale do 58. minute kada je Muller postigao svoj prvi gol na utakmici, da bi u 75. minuti postavio konačnih 2:0.

U redovima HSV-a svih 90 minuta odigrao je naš reprezentativac Emir Spahić koji je dobio žuti karton.

Vedad Ibišević je u redovima Herthe također upisao kompletan nastup, ali ovoga puta bez postignutog gola.

Hertha je ovim porazom ostala treća na tabeli ali sa samo jednim bodom prednost nad Schalkeom. Spahićev HSV se nalazi na sredini tabele, na 10. mjestu sa 31 osvojenim bodom.