U derbiju 20. kola Premijer lige između Širokog i Zrinjskog postignuto sedam golova

Fantastičnu utakmicu u okviru 20. kola Premijer lige BiH večeras su odigrali Široki Brijeg i Zrinjski, a gosti su na kraju pobijedili rezultatom 3:4.

Široki Brijeg je već nakon 12 minuta igre imao vodstvo od 2:0 zahvaljujući golovima Crnova iz šeste i Krstanovića iz 12. minute.

Ipak, gosti iz Mostara su preko Mešanovića smanjili rezultat na 2:1 u 30. minuti iz penala, da bi Petrak na samom početku drugog poluvremena izjednačio na 2:2.

Krstanović je u 59. minuti mogao dovesti Široki Brijeg u prednosti, ali njegov udarac sa bijele tačke brani mladi bh. reprezentativac Goran Karačić.

Igrala se 70. minuta, kada je Todorović postigao prelijep gol za 2:3 u korist Zrinjskog, a šest minuta kasnije bivši bh. reprezentativac Boris Pandža pogađa za 3:3.

I kada su svi očekivali kraj uzbudljivog hercegovačkog derbija, Arežina je u 93. minuti savladao Soldu za veliku pobjedu Zrinjskog od 3:4.

Zrinjski se trenutno nalazi na drugoj poziciji sa 43 boda, dok Široki zauzima peto mjesto sa 36 bodova.