U17 reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas u prijateljskom meču u Zenici sa Slovenijom 1:1.

Zmajići do prednosti dolaze u 35. Kapiten Kerim Alajbegović, koji nastupa za Bayer iz Leverkusena, zabiaj fantastičan gol iz slobodnog udarca za 1:0.

Ipak, Slovenci su poravnali rezultat na 1:1 preko Nika Podlesnika.

U drugom poluvremenu se rezultat nije mijenjao, a gosti su meč završili sa deset igrača jer je Flavio Junčaj u 83. minuti zbog prekršaja dobio drugi žuti karton.

Bosna i Hercegovina-Slovenija 1:1 (1:1)

Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sudija: Antonio Tomić.

Sudije asistenti: Adis Trklja, Amrudin Zaimović.

Golovi: 1:0 Alajbegović (35’), 1:1 Podlesnik (42’)

Žuti kartoni: Džanović, Avdić (BiH), Vukelič, Petrovič, Junčaj (Slovenija).

Crveni karton: Junčaj (Slovenija) 83’.

Bosna i Hercegovina:

Aldin Aleta, Ivan Kraljević (86. Bakir Koso), Džan Kiridžić, Dragan Pejić (68. Malik Kolić), Kerim Alajbegović (86. Sanin Mešić), Bilal Joldić (68. Petar Đukanović), Amel Avdić, Admir Gojak (86. Vukašin Gostimirović), Benjamin Džanović (55. Afan Fočo), Antonio Arapović (67. Nino Hodžić), Siniša Ristić (55. Sergej Ignatkov). Selektor: Admir Raščić.