Bešić zaigrao nakon duge pauze

Jednu od najuzbudljivijih utakmica u okviru 29. kola Premiershipa mogli smo vidjeti danas na Goodison Parku gdje je Everton ugostio momčad West Hama.

Ekipa Evertona je načela mrežu gostujućeg tima u 13. minuti preko Lukakua i nagovijestila da se gosti neće dobro provesti u Liverpoolu.

Desetak minuta prije odlaska na odmor nadu West Hamu za pozitivnim rezultatom je povećao veznjak Evertona Mirallas koji je dobio crveni karton.

Ipak, Everton je preko Lennona u 56. minuti meča stigao do dvostruke prednosti, te su u 69. minuti imali priliku da vjerovatno riješe pitanje pobjednika.

Naš reprezentativac Muhamed Bešić je izborio penal, ali Lukaku ga nije iskoristio pa je ostalo 2:0.

Momčad West Hama uspijeva u potpunosti kazniti promašaje domaćih i golovima Antonia i Sakhoa poravnava na 2:2.

U posljednjim minutama utakmice Payet trese mrežu domaćih za potpuni preokret i pobjedu West Hama rezultatom 2:3.

Muhamed Bešić je danas zaigrao prvi put nakon povrede, a u igru je ušao početkom drugog poluvremena. Bio je veoma dobar na terenu, a izdvaja se njegov izboreni penal u 68. minuti meča.