Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija (24) osvojila je bodove u današnjoj utrci superveleslaloma u talijanskom La Thuileu.

Bila je to utrka Europa kupa, a Elvedina je zauzela 23. mjesto te osvojila osam bodova.

Muzaferija je utrku završila sa zaostatkom od 2.27 sekunde za pobjednicom Teresom Runggaldier.

“Ostala sam u prvih 25 skijašica i u ritmu osvajanja bodova, to je najvažnije. Svjesna sam šta me je danas koštalo boljeg plasmana. Na neki način, to uvećava moju ambiciju za sutrašnji nastup”, poručila je Elvedina.

Druga utrka superveleslaloma u talijanskom La Thuileu na programu je sutra od 11,00 sati.

Inače, naša skijašica je prije sedam dana ostvarila historijski uspjeh u Svjetskom kupu kada je zauzela 14. mjesto u superveleslalomu talijanskoj Cortini d'Ampezzo.

To je ujedno i najbolji rezultat u historiji bh. skijanja.