AEK je u Atini u meču 21. kola grčke Superlige savladao Asteras sa 4:2, a bivši Zmaj Ervin Zukanović (36) neće po dobrom pamtiti ovaj duel.

Zukanović je počeo meč u startnoj postavi Asterasa, da bi već u 12. minuti zaradio žuti karton.

AEK je u 25. minuti poveo autogolom Zukanovića. Autogol Ervina možete vidjeti OVDJE.

Minutu kasnije Ponce zabija za 2:0, a nesretni Zukanović u 43. minuti postiže novi autogol za 3:0. Drugi autogol Ervina možete vidjeti OVDJE.

Asteras je u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena smanjio na 3:1 golom Bartola sa bijele tačke.

U nastavku susreta oba tima su postigla po još jedan gol.

Garica je u 76. minuti zabio novi gol za AEK, da bi konačnih 4:2 postavio Miritello u 90. minuti susreta.

Zukanović je odigrao cijelu utakmicu te od Sofascore dobio ocjenu 5.8.

Radonji novih 90 minuta u AEK-u

Za AEK je svih 90 minuta na poziciji desnog beka odigrao nekadašnji U21 reprezentativac Vedad Radonja (22).

Radonji, koji je prvi dio sezone igrao za B tim u drugoj ligi, je ovo bio drugi uzastopni meč za prvu momčad AEK-a.

Večeras je od Sofascore dobio ocjenu 6.9.

Vedad je u AEK stigao 2020. godine. Ukupno je odigrao devet utakmica za ovog grčkog velikana.

Desni bočni je još kao pionir iz Željezničara prešao u zagrebački Dinamo. Igrao je za U15, U17 i U19 selekcije Dinama prije nego što je prešao u AEK za 200.000 eura.

Inače, AEK je trenutno lider u Grčkoj sa 48 bodova. Asteras nalazi na sedmom mjestu sa 29 bodova.

U narednom kolu AEK gostuje PAOK-u, a Asteras će igrati protiv Lamije.