U Hrvatskoj su danas odigrana dva meča 21. kola HNL-a. Osijek i Hajduk su remizirali 1:1, a Slaven Belupo je pobijedio Rudeš sa 4:0.

U derbiju kola Osijek i Hajduk su remizirali 1:1. Gosti su poveli golom Uremovića, a Mierez je poravnao i postavio konačan rezultat.

Mladi reprezentativac BiH, Nail Omerović, igrao je za Osijek od prve minute, a igru je napustio u 74. minuti.

SofaScore je Naila ocijenila sa 6.3. Za mladog desnog beka ovo je bio 19. nastup ove sezone. Postigao je jedan gol i dodao jednu asistenciju.

U drugom meču Slaven Belupo je savladao Rudeš sa visokih 4:0. Matej Šakota, mladi reprezentativac BiH, bio je starter za Belupo, a igrao je do 57. minute. Ocijenjen je sa 6.5.

Šakota ima samo 19 godina, a ove sezone je sakupio 20 nastupa na kojima je postigao dva gola.

Hajduk je ovim remijem preuzeo prvo mjesto na tabeli. Imaju bod više od Rijeke koja sutra igra svoj meč 21. kola.

Osijek je četvrti, a Slaven Belupo drži sedmu poziciju.