Roma bez većih problema savladala Fiorentinu

U derbi meču 28. kola italijanske Serije A, fudbaleri Rome deklasirali su na svom terenu Fiorentinu sa 4:1 i došli do sedme ligaške pobjede u nizu.

Domaći su poveli u 22. minuti preko El Shaarawyja, da bi tri minute kasnije Salah udvostručio prednost.

Igrala se 38. minuta kada Perotti postiže treći gol za Romu, a Fiorentina je smanjila na 3:1 u posljednjim sekundama prvog poluvremena golom Iličića sa bijele tačke.

Konačnih 4:1 za Romu postavio je svojim drugim golom večeras Salah na sjajnu asistenciju našeg Miralema Pjanića u 58. minuti susreta.

Miralem Pjanić je odigrao kompletnu utakmicu za Romu i zaradio žuti karton, Edin Džeko je igrao od 86. minute, dok Ervin Zukanović nije ulazio u igru.

Ekipa Rome trenutno se nalazi na trećoj poziciji sa 56 bodova, a Fiorentina zauzima četvrto mjesto sa tri boda manje.