Benjamin Tahirović (20) odigrao je sjajnu utakmicu i asistirao u gostujućoj pobjedi Ajaxa nad Heraclesom od 4:2.

Bio je to duel 19. kola nizozemskog šampionata, a Heracles je poveo u 12. minuti preko Hornkampa.

Četiri minute kasnije Tahirović je majstorski asistirao Brobbeyju, a napadač Ajaxa poravnao rezultat na 1:1.

Bila je to četvrta asistencija Benjamina ove sezone u svim takmičenjima. Ukupno je odigrao 23 susreta, a zabio je i dva gola.

Večeras je odigrao cijeli meč te od Sofascore dobio ocjenu 8.1. Imao je čak 118 tačnih pasova (93% uspješnost), šest tačnih dugih lopti, pet osvojenih duela te tri ključna dodavanja.

Ajax je u 55. minuti preokrenuo rezultat u svoju korist. Tahirović je započeo akciju, uposlio Hlynsson koji je asistirao Berghuisu za prednost Ajaxa.

Dvije minute kasnije Brobbey zabija novi gol za tim iz Amsterdama, da bi Engles u 60. minuti smanjio rezultat.

Konačnih 4:2 za Ajax postavlja Hlynsson u 84. minuti.

Ekipa Ajaxa je trenutno peta na tabeli sa 34 boda, dok je Heracles na 15. poziciji sa 19 bodova.

U narednom kolu Ajax će igrati veliki derbi protiv PSV-a, a Heracles gostuje NEC-u.