Schalke i Hoffenheim u zanimljivim susretima došli do pobjeda

Sead Kolašinac i Emir Spahić nastupili su u večerašnjem duelu njemačke Bundeslige između Schalkea i HSV-a, koji je završio rezultatom 3:2 u korist domaćina.

HSV je prvi poveo golom Mullera u četvrtoj minuti, ali Schalke se vraća i poravnava na 1:1 preko Meyera u 37. minuti.

Gosti iz Hamburga su od 45. minute igrali sa igračem manje nakon isključenja Djouroua, a Huntelaar u 68. minuti pogađa za vodstvo Schalkea od 2:1.

Desetak minuta kasnije Schopf postiže treći gol za domaće, da bi konačnih 3:2 postavio Kačar u 91. minuti.

Emir Spahić je odigrao svih 90 minuta za HSV, dok je Sead Kolašinac ušao u igru u 85. minuti u momčadi Schalkea.

Schalke je trenutno šesti sa 38 bodova, a HSV zauzima 11. poziciju sa 28 bodova.

Bičakčić odigrao poluvrijeme

Ekipa Hoffenheima je ostvarila važnu pobjedu nad Augsburgom od 2:1 i ostala u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Igrala se 25. minuta kada je Volland doveo Hoffenheim u vodstvo od 1:0, a gosti su izjednačili golom Verhaegha sa bijele tčake u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Trijumf domaćinu donio je Uth u 81. minuti.

Ermin Bičakčić igrao je od 46. minute u timu Hoffenheima, koji je pretposljednji sa 21 bodom i zaostaje tri boda za pozicijom koja garantuje opstanak u ligi.