Željezničar je danas u Čitluku u pripremnom duelu savladao hrvatskog niželigaša NK Hrvace rezultatom 2:0.

Bila je ovo prva pobjeda Plavih na zimskim pripremama, s obzirom da su prethodno poraženi od Međugorja sa 1:2 te Neretvanca sa 0:1.

U prvom poluvremenu duela Želje i NK Hrvace nije bilo golova, da bi izabranici Brune Akrapovića u nastavku dva puta zatresli mrežu.

Strijelci su bili Boljević te Mekić.

Željezničar je meč počeo u sastavu: Muftić, Galić, Drina, Dubakčić, Ovčina, Radovac, Karić, Radinović, Boljević, Amoah i Krpić.

Priliku sa klupe su dobili Hiroš, Drljo, Radaković, Haračić, Mekić, Štilić, Fočo i Zubanović.

Momčad Željezničara se nakon ove utakmice vraća u Sarajevo, a drugi dio priprema u Međugorju na rasporedu je od 2. do 10. februara.

Inače, Željezničar se nakon prvog dijela sezone u PL BiH nalazi tek na 10. pozicijisa 19 bodova.

Isti broj bodova ima i Igman koji je na 11. mjestu koje vodi u niži rang.

Željezničar će u nastavku sezone prvu utakmicu igrati 17. februara na svom terenu protiv Zrinjskog, zatim slijedi gostovanje Širokom, a onda i veliki derbi protiv Sarajeva.