Fudbaleri Rizespora doživjeli su težak poraz na svom terenu od Bešiktaša rezultatom 0:4.

Bio je to zaostali meč 16. kola turske Superlige, a naši Dal Varešanović (22) i Amir Hadžiahmetović (26) igrali su od prve minute za svoje ekipe.

Varešanović je igrao do 64. minute za Rizespor. Od portala Sofascore dobio je ocjenu 6.2.

Dal je ove sezone odigrao 19 utakmica u svim takmičenjima za Rize, postigao sedam golova i tri puta asistirao. Trenutno je prvi strijelac svog tima u ligi.

Hadžiahmetović je na terenu proveo svih 90 minuta u ekipi Bešiktaša. Za svoj nastup je ocijenjen sa 6.8.

Amir je u tekućoj sezoni nastupio na 28 utakmica u svim takmičenjima. Šest puta je asistirao.

Inače, dvostruki strijelac u pobjedi Bešiktaša bio je Kilicsoy, dok su po gol zabili Rashica i Tosun.

Momčad Bešiktaša je trenutno četvrta na tabeli sa 32 boda, dok je Rizespor na šestom mjestu sa tri boda manje.

Bešiktaš u narednom kolu dočekuje Karagumruk, a Rizespor će gostovati Adani Demirspor.