Bosna i Hercegovina je večeras u Zenici u meču zadnjeg kola grupe J kvalifikacija za EURO poražena od Slovačke rezultatom 1:2.

Naš tim je odigrao druge najgore kvalifikacije u historiji i zauzeo tek peto mjesto sa samo devet bodova.

U prvih 45 minuta večerašnjeg dvoboja nije bilo mnogo uzbuđenja.

Naša selekcija je povela u 49. minuti. Hamulić je odlično istrčao kontru, uposlio Hajradinovića koji je ubacio, a Hrošovsky zatresao svoju mrežu.

Ipak, tri minute kasnije Boženik je matirao Pirića za 1:1.

BiH je od 63. minute igrala sa igračem manje nakon što je Gojković morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Osam minuta kasnije Šatka postiže drugi gol za goste iz Slovačke i postavlja konačnih 1:2.

Za BiH su igrali:

Pirić, Gazibegović, Gojković, Hadžikadunić, Mujakić, Cimirot, Hajradinović, Bašić, Hamulić, Prevljak i Demirović.

Priliku sa klupe su dobili Bilbija, Zolotić, Ziljkić te Varešanović.

Slovačka je nastupila u sastavu:

Rodak, Pekarik, Šatka, Škriniar, Hancko, Benes, Hrošovsky, Duda, Mak, Suslov i Boženik.

U preostalim mečevima naše grupe Portugal je savladao Island sa 2:0, a Lihtenštajn je poražen od Luksemburga sa 0:1.

Portugal i Slovačka su se direktno plasirale na EURO.

BiH će u martu naredne godine igrati baraž za Europsko prvenstvo. Protivnik Zmajeva bit će Finska ili Ukrajina.