Ermedin Demirović (25) zabio je peti gol u sezoni u njemačkoj Bundesligi.

Njegov Augsburg savladao je u gostima Heidenheim u osmom kolu rezultatom 5:2 i stigao do druge pobjede u sezoni.

Heidenheim je poveo u 17. minuti preko Kleindiensta, a minutu kasnije Beste postiže novi gol za domaće.

Ipak, Ermedin i saigrači su u nastavku zaigrali fenomenalno, zabili pet golova i došli do tri boda.

Tietz je u 29. minuti smanjio na 2:1, zatim je Pedersen u 41. minuti poravnao na 2:2, a onda se Demirović sjajno snašao u 42. minuti i po treći put večeras matirao golmana domaćih.

Demirović je najbolji strijelac Augsburga ove sezone, a dodao je i tri asistencije.

Igrala se 64. minuta kada je Udokhai postigao četvrti gol na Augsburg, a trijumf je potvrdio Rexhbecaj u 87. minuti utakmice.

Ermedin je i večeras nosio kapitensku traku te odigrao cijeli susret.

Augsburg je nakon ovog trijumfa na 10. mjestu sa osam bodova, dok je Heidenheim na 11. poziciji sa bodom manje.