Nekadašnji fudbaler FK Sarajevo i bivši U21 reprezentativac BiH Selmir Pidro bio je akter nesvakidašnje utakmice u češkoj ligi.

Pidro je igrao od 72. minute za Zlin, a njegova momčad je na svom terenu u duelu 12. kola Fortune lige poražena sa 5:9 od Mlade Boleslav.

Mareček je u 11. minuti doveo Mladu Boleslav u prednost, da bi Zlin do kraja poluvremena preokrenuo rezultat u svoju korist golovima Fantisa u 13. i Janetzkyja u 15. minuti.

U nastavku utakmice prava ludnica i čak 11 postignutih golova.

Bartošak, Vukadinović i Kovinić su zabili golove za momčad Zlina.

Po dva gola za goste postigli su Kusej i Jawo, a po jednom su mrežu tresli Mareček, Matejovsky, Yusuf te John.

Ekipa Zlina je nakon ovog nevjerovatnog poraza na zadnjem mjestu sa šest bodova, dok je Mlada Boleslav na šestoj poziciji sa 20 bodova.

Pidro, koji će do kraja sezone igrati na posudbi u Zlinu iz St. Louisa, i saigrači u narednom kolu gostuju Sigmi.

Fudbaleri Mlade Boleslav igrat će protiv Sparte iz Praga.