Predsjednik FS BiH Vico Zeljković oglasio se nakon sinoćnje pobjede Zmajeva u gostima protiv Lihtenštajna od 2:0.

Bio je to meč sedmog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024, a Zeljković je putem društvenih mreža čestitao igračima i stručnom štabu na trijumfu.

“Dobar pristup, kvalitetna igra i sigurna pobjeda. Čestitke igračima i stručnom štabu”, poručio je Zeljković.

Debi na klupi BiH u Vaduzu imao je novi selektor Savo Milošević, a strijelci za naš tim bili su Rahmanović i Stevanović.

Utakmica je početkom drugog poluvremena bila prekinuta nekih 10-ak minuta kada su BH Fanatikosi ubacili veliki broj bakli na teren.

Stadionom u Lihtenštajnu je odjekivalo “Savez napolje”, a meč je nastavljen nakon što je kapiten Edin Džeko prišao tribini gdje su bile najvatrenije bh. pristalice i obavio kraći razgovor sa nekoliko navijača.

Inače, BiH već u ponedjeljak u Zenici od 20,45 sati igra protiv Portugala.

Portugalci su prvi u grupi sa 21 bodom i osigurali su plasman na EURO.

Zmajevi su četvrti sa devet bodova te imaju četiri boda manje od druge Slovačke.