Bh. reprezentativci koji su bili na posljednjem spisku su protekli vikend imali obaveze u svojim timovima, a u nastavku donosimo pregled nastupa.

Sva tri golmana su branila protekli vikend, a Ibrahim Šehić je za svoj nastup dobio ocjenu 8.1 i uvršten je u tim kola.

Svi defanzivci su igrali, a najbolji nastup imali su Jusuf Gazibegović i Dennis Hadžikadunić sa ocjenama 7.3.

Prcić i Tahirović su jedini veznjaci koji nisu igrali protekli vikend. Najbolju ocjenu 7.4 dobio je Hadžiahmetović.

Napadači su bili solidno raspoloženi. Svi su igrali, a Demirović i Prevljak su postizali golove.

Amar Dedić (Salzburg – Linz 0:1) – Igrao svih 90 minuta – Ocjena 7.1

Adrian Leon Barišić (Yverdon-Sport – Basel 3:2) – Igrao svih 90 minuta – Ocjena 6.7

Anel Ahmedhodžić (Sheffield United – Newcastle 0:8) – Igrao svih 90 minuta – Ocjena 5.6

Hrvoje Miličević (AEZ – AEK 3:1) – Igrao svih 90 minuta – Nema ocjena

Vezni red:

Amir Hadžiahmetović (Bešiktaš – Kayserispor 2:1) – Igrao svih 90 minuta – Ocjena 7.4

Adi Nalić (Verberg – Hammarby 0:1) – Igrao do 68. minute – Ocjena 7.3

Miralem Pjanić (Al Nasr Dubai – Al Sharjah 0:1) – Igrao do 89. minute – Ocjena 7.1

Miroslav Stevanović (Luzern – Servette 2:0) – Igrao svih 90 minuta – Ocjena 7.0

Rade Krunić (Milan – Verona 1:0) – Igrao do 65. minute i zbog povrede izašao – Ocjena 6.7

Benjamin Tahirović (Ajax – Feyenoord PREKINUTO) – Nije igrao

Sanjin Prcić (Metz – Strasbourg 0:1) – Nije igrao

Napad:

Ermedin Demirović (Augsburg – Mainz 2:1) – Igrao do 89. minute i postigao dva gola – Ocjena 8.1

Smail Prevljak (Kiel – Hertha 2:3) – Igrao do 78. minute i postigao gol – Ocjena 7.3

Edin Džeko (Alanyaspor – Fenerbahce 0:1) – Igrao do 78. minute – Ocjena 6.8

Kenan Kodro (MOL Fehervar – ZTE 3:3) – Igrao svih 90 minuta – Ocjena 6.7

Said Hamulić (Sparta – Vitesse 1:0) – Igrao od 27. minute – Ocjena 6.5

Nemanja Bilbija (Zrinjski – Željezničar 2:1) – Igrao svih 90 minuta – Nema ocjena

Pregled nastupa Zmajeva sa B spiska Mehe Kodre:

Luka Menalo (Rudeš – Dinamo 1:5) – Nije igrao

Dal Varešanović (Rizespor – Sivasspor 1:1) – Igrao svih 90 minuta i postigao gol – Ocjena 7.5

Gojko Cimirot (Al Riyadh – Al Fayha 1:3) – Igrao do 69. minute – Ocjena 7.0

Eldar Ćivić (Ferencvaros – Kišvarda 1:0) – Igrao od 80. minute – Ocjena 6.6

Amer Gojak (Ferencvaros – Kišvarda 1:0) – Nije igrao

Goran Karačić (Kasimpasa – Adana Demispor 2:1) – Nije igrao

Siniša Saničanin (Železničar – Partizan 1:2) – Nije igrao