Velež je u derbi utakmici šestog kola PL BiH na stadionu Rođeni savladao Želju rezultatom 1:0.

Haskić je u 89. minuti pogodio za trijumf Veleža, a trener Željezničara Nermin Bašić je nakon utakmica govorio za Arena Sport.

“Imali smo previše respekta i jedni i drugi. Bez nekih pravih ubačaja i završnice na obje strane. Po svemu je trebalo biti neriješeno, ali spretniji i sretniji tim je pobijedio.

Težak je poraz kada primite gol u 89. minuti. Moram pohvaliti sjajan fudbalski ambijent. Idemo nastaviti dalje raditi. Ima dosta stvari koje moramo poboljšati. Za ovaj poraz preuzimam potpunu odgovornost, igračima nemam ništa zamjeriti”, kazao je Bašić i osvrnuo se na umor igrača Želje:

“Vidjeli ste da ima dosta do svježine. Velež je imao više vremena za pripremu. Vidi se kod nekih dijelova utakmice kada je trebalo malo više tempa.

Mislim da smo dobro izvukli ove tri utakmice. Nisam zadovoljan kada izgubimo, ali stanje na terenu je bilo zadovoljavajuće. Moramo se stabilizirati kao klub u narednom periodu i ja sam veoma pozitivan.”

Željezničar ima devet bodova iz pet odigranih utakmica.

Plavi će u narednom kolu na svom terenu igrati protiv GOŠK-a.