Željezničar je večeras na Grbavici u derbi utakmici trećeg kola PL BiH savladao banjalučki Borac rezultatom 2:0.

Plavi su od samog početka bili mnogo bolji, a u 48. minuti stižu do prednosti golom Mekića.

Večeras sjajni Mekić je u 54. minuti lobovao golmana Borca i ispostaviće se postavio konačnih 2:0.

Isti igrač je u 58. minuti mogao postići i treći gol, ali golman Mijatović je odbranio njegov šut.

Banjalučani su u 70. minuti pogodili stativu preko Corteza, a u nastavku akcije Barsky je šutirao preko gola.

Željo će u četvrtom kolu gostovati Posušju, dok će Borac pred svojim navijačima igrati protiv Igmana.

Podsjetimo, Željo i Borac imaju po dvije utakmice manje jer nisu igrali prva dva kola zbog obaveza u Europi.

Tabelu, raspored i statistiku Premijer lige BiH pogledajte na linku ispod.