Asmir Begović (35) je nakon dvije sezone napustio redove engleskog Evertona.
Našem golmanu je istekao ugovor sa Evertonom i sada je postao slobodan igrač.
Begović se putem društvenih mreža oprostio od svog bivšeg kluba.
“Hvala vama za prethodne dvije godine i hvala što sam bio dio vašeg kluba. Bilo je zadovoljstvo predstavljati vas i biti dio vaše cijele zajednice.
Svim igračima, osoblju i najvažnije navijačima, hvala vam i želim vam sve najbolje”, poručio je Asmir.
Begović je ove sezone branio u jednom ligaškom susretu za Everton te dva puta u Liga kupu Engleske.
Asmir je u dosadašnjoj karijeri branio za Portsmouth, Yeovil, Ipswich, Stoke City, Chelsea, Bournemouth, Qarabag te Milan.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino