Fenerbahče je u velikom istanbulskom derbiju 27. kola turske Superlige poražen od Bešiktaša rezultatom 2:4.

Naš Amir Hadžiahmetović (26) igrao je u startnoj postavi Bešiktaša, a zamijenjen je početkom drugog poluvremena.,

Fener je poveo u 41. minuti golom Valencije iz penala.

Domaći su u 52. minuti dobili novi penal, a gostujući igrač Welinton je zbog dva žuta kartona morao izaći iz igre.

Ipak, Valencia nije iskoristio drugi penal na večerašnjem duelu i to će se ispostaviti kao ključni trenutak utakmice.

Bešiktaš je uprkos igraču manje poravnao na 1:1 preko Tosuna u 58. minuti, a isti fudbaler četiri minute kasnije zabija za 1:2.

Redmond je u 75. minuti povećao vodstvo Bešiktaša na 1:3, a Aboubakar u 91. minuti zabija četvrti gol za goste.

Konačnih 2:4 postavlja Kahveci u 95. minuti utakmice.

Fener je nakon ovog poraza ostao na drugom mjestu sa 54 boda, dok je Bešiktaš treći sa dva boda manje.