Muhamed Bešić briljirao u duelu Evertona i Cityja

Fudbaleri Evertona savladali su na svom terenu rezultatom 2:1 Manchester City u prvom meču polufinala engleskog Liga Kupa, a bh. reprezentativac Muhamed Bešić odigrao je fantastičan susret.

Bešić je bio prisutan na gotovom svim dijelovima terena i istakao se u defanzivnim, ali i ofanzivnim zadacima.

Naš reprezentativac je imao nekoliko perfektnih startova nad igračima Cityja, a u 30. minuti najbolji igrač i kapiten Cityja Yaya Toure je ostao u čudu nakon što mu je Bešić oduzeo loptu.

Muhamed je razigravao i svoje saigrače u napadu te odigravši 90 minuta bio jedan od najboljih igrača na večerašnjem duelu.

Everton je poveo golom Funes Morija u 45. minuti, da bi gosti izjednačili preko Navasa u 76. minuti.

Ipak, Lukaku je u 78. minuti postigao pogodak za 2:1 i donio trijumf Evertonu.

Revanš utakmica na programu je 27. januara u Manchesteru.