Astana je remizirala protiv Galatasaraya, a naš Marin Aničić je upisao novi nastup

U meču posljednjeg kola grupe C Lige Šampiona, fudbaleri Galatasaraya odigrali su 1:1 na svom terenu sa kazahstanskom Astanom i izborili plasman u 1/16 finala Europa Lige.

Gosti su poveli u 62. minuti golom Twumasija, ali samo dvije minute kasnije Inan je izjednačio rezultat na 1:1.

Do kraja utakmice pogodaka nije bilo, pa je ekipa Galatasaraya osvojila treće mjesto u grupi C i plasirala se u 1/16 finala Europa Lige.

Bh. reprezentativac Marin Aničić odigrao je svih 90 minuta za tim Astane.

Atletico je u drugom susretu grupe C savladao Benficu rezultatom 2:1 u Lisabonu te osvojio prvo mjesto.

Rezultati šestog kola grupe C Lige Šampiona:

Galatasaray – Astana 1:1

Benfica – Atletico Madrid 1:2

Atletico je osvojio prvo mjesto sa 13 bodova, Benfica je drugoplasirana sa 10, Galatasaray treći sa 5, dok je Astana posljednja sa četiri osvojena boda.

Ekipe koje su izborile plasman u osminu finala Lige Šampiona su: Real Madrid, PSG (grupa A), Wolfsburg, PSV (grupa B), Atletico Madrid, Benfica (Grupa C), Manchester City i Juventus (grupa D).

Pogledajte sve golove sa večerašnjih mečeva Lige Šampiona u grupama A, B, C i D.