AEK iz Larnace naših Kenana Pirića (28) i Hrvoja Miličevića (29) nije se uspio plasirati u treće pretkolo kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Tim sa Kipra je večeras nakon penala eliminisan od danskog Midtjyllanda.

Prvi susret u Danskoj okončan je rezultatom 1:1, a i večeras na Kipru rezultat je bio isti.

AEK je poveo u devetoj minuti preko Oltaunija, ali tri minute kasnije Dalsgaard zabija za 1:1.

Do kraja regularnih 90 minuta igre nije bilo promjene rezultata, pa su uslijedila dva produžetka sa po 15 minuta.

U produžecima nije bilo golova, a u penalima su spretniji i sretniji bili gosti iz Danske.

Pirić je odbranio jedan penal, Miličević je pogodio sa bijele tačke za AEK, ali presudila su dva promašaja njihovih saigrača.

Midtjylland u trećem pretkolu igra protiv Benfice, dok će AEK iz Larnace u trećem pretkolu kvalifikacija za Europa Ligu odmjeriti snage sa beogradskim Partizanom.