Marseille je večeras u prvom meču 1/8 finala Konferencijske lige savladao na svom terenu Basel sa 2:1.

Francuski mediji su najavljivali da će Sead Kolašinac (28) početi utakmicu na klupi, ali naš reprezentativac je zaigrao od prve minute za Marseille.

Njegova ekipa je povela u 19. minuti. Najbolji bh. arbitar Irfan Peljto je dosudio penal za Marseille, a Milik je pogodio sa bijele tačke za 1:0.

Milik je u 68. minuti udvostručio vodstvo, da bi počasni gol za Basel zabio Esposito u 79. minuti.

Sead Kolašinac je igrao do 78. minute za momčad Marseillea.

Inače, Peljto je večeras sudio odlično i u nekoliko navrata autoritativno reagovao poput situacije u 43. minuti kada je pokazao žuti karton najboljem igraču Marseillea Payetu.

Payet je ušao u nepotrebnu raspravu sa Peljto, naš sudija mu je pokazao javnu opomenu i ofanzivac Marseillea neće igrati zbog suspenzije u revanšu u Baselu.

Revanš utakmica igra se naredne sedmice u Švicarskoj.