Freiburg je u utakmici 13. kola njemačke Bundeslige ubjedljivo savaldao Herthu sa 4:1, a prvi gol u Bundesligi zabio je naš Ermedin Demirović (22).

Grifo je u sedmoj minuti doveo Freiburg u prednost, da bi Lukebakio u 52. minuti pogodio za 1:1.

Ermedin Demirović, koji je igrao do 61. minute, postigao je gol u 59. minuti i donio novo vodstvo Freiburgu.

Demiroviću je ovo bio deveti nastup ove sezone u njemačkoj Bundesligi u dresu Freiburga, a prije dva kola je asistirao u pobjedi svoje ekipe nad Arminijom.

Do kraja meča Freiburg je zabio još dva gola i to preko Guidea u 67. i Petersena u 93. minuti.

Fudbalerima Freiburga je ovo bila treća pobjeda u nizu i trenutno su na desetom mjestu sa 17 bodova.