Kapfenberg, koji sa klupe predvodi Abdulah Ibraković (50), odigrao je u okviru sedmog kola druge austrijske lige na svom terenu 1:1 protiv Austrije iz Klagenfurta, a bod domaćima donio je omladinski bh. reprezentativac Amar Kvakić.

Austrija je povela golom Pinka u 72. minuti iz penala, ali Kvakić u 91. minuti zabija za 1:1 i donosi bod Kapfenbergu.

Iako ima samo 17 godina, Kvakić igra standardno u Kapfenbergu na poziciji stopera i u ovom duelu je proveo svih 90 minuta na terenu.

Amar je za naše omladinske selekcije ubilježio 16 nastupa, postigao jedan gol i aktuelni je član U19 BiH.

Kompletan meč za Kapfenberg odigrao je i Elvedin Herić (23), nekadašnji fudbale Slobode i Sarajeva.

Ekipa Kapfenberga je nakon sedam odigranih kola na 10. poziciji sa osam osvojenih bodova.