Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Kupa Italije nakon što su u revanš duelu polufinala odigrali na svom terenu 0:0 protiv Milana.

S obzirom da je prva utakmica u Milanu završena rezultatom 1:1, Juventus je prošao dalje zahvaljujući pravilu gola u gostima.

Juventus je mogao povesti već u 16. minuti, ali Cristiano Ronaldo nije iskoristio penal.

Odmah u narednom napadu Ante Rebić je dobio direktan crveni karton, pa je Milan do kraja susreta igrao sa igračem manje.

U nastavku meča promjene rezultata nije bilo i Juventus je izborio nastup u finalu.

Miralem Pjanić je igrao od prve minute za Juventus, a zamijenjen je u 62. minuti.

U tim Milana šansu je dobio Rade Krunić (26) i to do 82. minute, dok je Asmir Begović (32) proveo cijeli susret na klupi za rezervne igrače.

Juve će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Napoli – Inter.