Sarajevo je u susretu 3. kola Premijer lige BiH ugostili Slobodu i savladao je s ubjedljih 3:0.

Krenulo je prilikom Al. Bekića, koji je očajno šutirao iz dobre pozicije.

Vodstvo domaćih već u 5. minuti, a strijelac je bio Handžić.

Bekrić u 25. minuti odlično šutira, ali Kovačević brani.

Ponovo su gosti zaprijetili preko Mujagića u 35. minuti, ali je i ovaj put siguran bio Kovačević.

Najbolja šansa za Slobodu u 37. minuti. Livančić je ostao sam pred golom domaćih, ali je šutirao direkto u Kovačevića.

Sarajevo je moglo udvostručiti prednost u 40. minuti, ali Tatar nije stigao loptu smjestiti u praznu mrežu.

Guzina je imao sjajnu šansu u 58. minuti, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola.

Mujagić u 68. minuti pokušava makazicama, no lopta odlazi pored gola.

Sarajevo postiže drugi gol u 75. minuti. Tatar je uposlio Hebibovića, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Hebibović postiže još jedan gol u 84. minuti i postavlja konačnih 3:0.

Sarajevo je večeras nastupilo u sastavu: Kovačević, Lazić, Šerbečić, Hebibović, Letić, Gavrić, Đokanović, Milanović, Guzina, Handžić, Tatar.

Za Slobodu su igrali: Lakić, Ivetić, Livančić, Maksimović, Al. Bekić, Beganović, Salihović, Pršeš, Martelat, Bekrić, Am. Bekić.

Sarajevo je poslije večerašnje pobjede prvo na tabeli sa sedam bodova, dok je Sloboda sedma sa četiri boda.