Fudbaleri Rome i Manchester Cityja odigrali su 2:2 u meču Internacionalnog Champions Cupa, a nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobjedila je ostvarila ekipa Cityja rezultatom 6:7.

City je poveo već u trećoj minuti kada je Sterling zatresao mrežu De Sanctisa.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u osmoj minuti kada je Gervinho asistirao našem Pjaniću koji je spektakularnim golom izjednačio rezultat na 1:1.

Ekipa Cityja ponovo je došla u vodstvo preko  Iheanachoa u 51. minuti, da bi konačnih 2:2 postavio Ljajić prelijepim golom iz slobodnog udarca tri minute prije kraja utakmice.

Nakon regularnih 90 minuta igre pristupilo se izvođenju penala gdje je uspješniji bio Manchester City.

Miralem Pjanić zamijenjen je u 65. minuti u timu Rome, dok kapiten naše selekcije Edin Džeko nije ulazio u igru u momčadi Manchester Cityja.