Fudbaleri zagrebačkog Dinama nakon dva odigrana kola u hrvatskom šampionatu imaju samo dva osvojena boda.

Dinamo je u prvom kolu odigrao 1:1 u derbiju protiv Hajduka, da bi sinoćnji duel na gostovanju kod Osijeka završio identičnim rezultatom.

Osijek je poveo preko Radetića u 11. minuti, ali samo četiri minute kasnije Soudani je izjednačio rezultat. Dinamo je pokušao do kraja meča doći do pobjede, ali domaći su se uspješno odbranili.

Bh. reprezentativci Armin Hodžić (mlada selekcija) i Amer Gojak (juniorska selekcija) nisu ulazili u igru u timu Dinama.

Hajduk je u gradskom derbiju protiv Splita razočarao svoje navijače i odigrao 0:0. Fudbaleri Hajduka imali su veliku podršku od preko 10. 000 svojih navijača, međutim nisu uspjeli naći put do mreže gola Splita.

Naš reprezentativac Tino Sušić cijeli susret je odgledao sa klupe za rezervne igrače u momčadi Hajduka.