Nakon što je u četvrtak u meču Europa Lige protiv splitskog Hajduka postigao dva gola, naš mladi reprezentativac Amar Rahmanović večeras je ponovo bio strijelac za Koper.

Koper je na svom terenu u utakmici prvog kola slovenskog šampionata dočekao Domžale i izgubio rezultatom 2:3.

Gosti su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 0:2 zahvaljujući golovima Mejera u 29. i Skubića u 35. minuti, a Koper je od 41. minute igrao sa igračem manje poslije isključenja Mršića.

U 53. minuti Juninho je pogodio za 0:3 u korist Domžala, da bi Stromajer desetak minuta kasnije smanjio na 1:3.

Mladi bh. reprezntativac Amar Rahmanović postigao je drugi gol za Koper u 66. minuti, ali domaći nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Rahmanović je odigrao svih 90 minuta za Koper te pored postignutog gola dobio i žuti karton.

Cijeli meč u redovima Domžala odigrao i bivši prvotimac zeničkog Čelika Kenan Horić.