U sklopu priprema za narednu fudbalsku sezonu danas je širom Europe odigrana nekolicina kontrolnih utakmica, pa su tako nastupe upisali i neki od naših reprezentativaca.

Sead Kolašinac je ostvario pobjedu sa Schalekom nad Osnabruckom rezultatom 3:2. Tim Osnabrucka je u dva navrata bio u rezultatskoj prednosti, no na kraju su izgubili.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta u ovom meču.

Lulićev Lazio je poražen od Anderlechta sa 3:1. Belgijska momčad je bila domaćin u ovom susretu, a tri gola su postigli u rasponu od 15 minuta. Tačnije mrežu “Nebeskoplavih” su zatresli tri puta počevši od 19. do 34. minute.

Lulić je ovaj meč započeo od prve minute a zamijenjen je u 67. minuti kada je umjesto njega ušao Oikonomidis.

Dodajmo i to da napadač našeg nacionalnog tima Vedad Ibišević nije nastupio ni u današnjem kontrolnom meču Stuttgarta u kojem je njegov tim ostvario pobjedu nad Aalenom rezultatom 1:0.