Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice remizirali sa ekipom Mladosti rezultatom 0:0.

Utakmica se igrala na glavnom terenu Stadiona Grbavica, pred oko 300 navijača.

U prvom dijelu obje ekipe su imale nekoliko dobrih situacija za postizanje gola, a najbolju je propustio Burak kada je iz nepospredne blizine šutirao pored gola. Kod domaćih su prijetili A. Zec i Dacić.

Željezničar je prvo poluvrijeme počeo u sastavu: Erić – Stevanović, Sipović, Sadiković, Pavić – Osmanović, Žerić – A. Zec, Dacić, Mujezinović – Krpić.

Za Mladost su igrali: Velić – Vehab, Delić, Isaković, Hasić, Welbeck, Guzina, Mušija, Burak, Vazda, Biber.

U drugom dijelu Plavi su bili opasniji, te su stvorili nekoliko prilika. Zajmović je pogodio prečku, Veselinović je dva puta pokušavao, Ramović je izlazio pred gol, ali je na kraju ostalo 0:0.

Za Željezničar su u drugom poluvremenu nastupili: Kjosevski – Stanić, Bogičević, Osmanković, E. Šehić – Mehić, Hajdarević – A. Šehić, Ramović, Veselinović – Zajmović.

Kod Mladosti su šansu dobili: Abdulahović – Nikolić, Hreljić, Marković, Bajić – Hiroš, Horić – Atajić, Dragutinović, Todorović – Hrustanović.

Narednu pripremnu utakmicu Željezničar igra 30. juna protiv Varaždina.