Istanbul Basaksehir gostovao je Akhisarsporu u susretu 20. kola turske Superlige i slavio novu pobjedu, treću uzastopnu, a ukupno 14. ove sezone.

Konačni rezultat glasio je 0:3, a strijelci za goste bili su Epureanu u 33. i Robinho u 40. i D. Ba u 93. minuti.

Sva tri gola namjestio je bh. reprezentativac Edin Višća (28), koji igra fenomenalnu sezonu, u kojoj je pogađao devet puta i upisao čak 11 asistencija.

Danas je na terenu proveo cijeli meč, dok njegovog klupskog i reprezentativnog kolege Riada Bajića (24) nije bilo zbog povrede.

Avdija Vršajević (32) je na suprotnoj strani igrao do 46. minute, a Edin Cocalić (31) je propustio meč zbog suspenzije.

Istanbul Basaksehir se današnjom pobjedom učvrstio na prvoj poziciji sa 44 boda, što je u ovom trenutku osam više od drugoplasiranog Galatasarayja.