Mlada reprezentacije Bosne i Hercegovine poražena je u prvom meču kvalifikacija za Europsko prvenstvo od selekcije Norveške rezultatom 0:2.

Susret je odigran u Drammenu, a Norvežani su poveli preko Elyounoussija u 45. minuti.

Domaći tim bio je puno bolji u prvom poluvremenu, dok je jedinu šansu za našu momčad imao Armin Hodžić u 36. minuti.

Igrala se 75. minuta kada je bh. selekcija ostala sa igračem manje nakon što je Damir Sadiković dobio drugi žuti karton.

Konačnih 2:0 za Norvešku postavio je Aursnes dvije minute prije kraja meča.

Za našu reprentaciju igrali su: Pirić, Merajić, Mihojević, Miletić, Omerbašić, Sadiković, Hadžiahmetović, Memija, Hajradinović, Jelisić i Hodžić. Prilik u drugom poluvremenu dobili su Bajić, Popović i Šatara.

Izabranici Darke Nestorovića odigrali su bezidejno i nadamo se da će u nastavku kvalifikacija igra biti puno bolja.

Spomenimo i da je bh. reprezentacija imala sjajnu podršku od nekoliko stotina naših navijača.